Szukasz idealnego sposobu na rozgrzanie i poprawę samopoczucia w chłodne dni? Korzystanie z sauny premium to świetna metoda na odprężenie się i poprawę kondycji organizmu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy brakuje światła słonecznego i ciepła. Pomieszczenie do regularnych kąpieli cieplnych możesz mieć we własnej łazience! Nasza firma Mazur Spa posiada w swoim asortymencie gotowe sauny premium parowe i suche z piecem do użytku wewnętrznego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Jak korzystać z sauny?

W krajach skandynawskich trudno wyobrazić sobie życie bez korzystania z sauny suchej z piecem. Zażywanie kąpieli w gorącym powietrzu o odpowiedniej wilgotności pomaga się zrelaksować i wyciszyć po stresującym dniu, a także hartuje organizm, może wzmacniać jego odporność i przygotować go do walki z sezonowym przeziębieniem. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, należy pamiętać, aby:

– korzystać z łaźni np. parowej regularnie, na przykład raz w tygodniu, stopniowo wydłużając czas trwania jednej sesji,
– po kąpieli cieplnej nie podejmować wysiłku fizycznego, tylko powoli schłodzić organizm i wypoczywać,
– przyjąć pozycję leżącą lub siedzącą, by jak najlepiej się odprężyć.

Wysoka temperatura pomaga również oczyścić organizm z toksyn poprzez wzmożoną produkcję potu, a także udrożnić drogi oddechowe i zatoki. Każdy seans w łaźni premium suchej z piecem lub parowej wspomaga także spalanie kalorii, redukcję tkanki tłuszczowej i pomaga pozbyć się cellulitu.

Rodzaje saun

W swojej ofercie posiadamy wewnętrzne sauny premium, zarówno parowe, czyli tak zwane rzymskie, jak i suche z piecem, czyli fińskie. W tej pierwszej temperatura jest stosunkowo niska, bo wynosi około 45-55 stopni, natomiast wilgotność sięga nawet 100%. Sesje mogą być dłuższe niż 30 minut. W wypadku stylu fińskiego mamy do czynienia ze znacznie wyższą temperaturą przy niższej wilgotności, dlatego zaleca się na początek stosowanie krótkich seansów (do 10 minut) i stopniowe ich wydłużanie. Nie powinny jednak trwać dłużej niż pół godziny.