Korzystanie z domowej sauny suchej lub łaźni parowej to świetny sposób na zrelaksowanie się po stresującym dniu w pracy oraz zadbanie o swoje zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W asortymencie sklepu internetowego Mazur Spa znajdziesz wysokiej jakości preparaty zapachowe, które jeszcze bardziej zwiększą przyjemność przebywania w łaźni. Sprzedajemy zapachy i aromaty do sauny suchej oraz parowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania ulubionych pachnących płynów!

Jak korzystać z zapachów do sauny?

Dostępne u nas środki zapachowe oparte są na olejkach eterycznych, dlatego ich aromat jest bardzo intensywny, a sam preparat niezwykle wydajny. Przeznaczone do łaźni parowych zapachy to płynne środki lekko rozpuszczalne w parze wodnej, które trzeba umieścić w automatycznej stacji dozującej. Przed użyciem nie należy ich rozcieńczać, natomiast można je ze sobą dowolnie mieszać, by uzyskać własny efekt aromatyczny. Preparaty do stosowania w saunie suchej również zawierają olejki eteryczne, ale ich skład sprawia, że są o wiele lepiej rozpuszczalne w wodzie. Zaaplikowane na gorące kamienie nie zmieniają ich zapachu ani nie pozostawiają nieestetycznych zacieków. Po skończonej sesji aromat szybko przestaje być wyczuwalny w powietrzu. W sprzedaży posiadamy środki zapachowe zarówno aktywizujące, na przykład cytrusowe, eukaliptusowe czy migdałowe, jak i wyciszająco-odprężające, jak te o zapachu trawy cytrynowej czy fińskiej brzozy. Warto pamiętać, że preparaty te są wysoko łatwopalne i nie należy zostawiać ich w miejscach łatwo dostępnych dla dzieci.

Prozdrowotne działanie sauny suchej i parowej

Regularne korzystanie z kąpieli w gorącym powietrzu może mieć pozytywny wypływ na wzmocnienie odporności organizmu. Oprócz tego już jedna sesja pozwala skutecznie się wyciszyć, zrelaksować i odprężyć. Zmniejszenie poziomu stresu, jakie zapewnia połączenie łaźni z aromaterapią ma także pozytywny wpływ na higienę zdrowia psychicznego. Zachęcamy do wypróbowania aromatów do sauny suchej oraz parowej dostępnych w naszej ofercie!