Zarówno stan instalacji wodnej, jak i jakość kranówki w domu często pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza w mieszkaniach starych, gdzie cały system był przez lata eksploatowany. Ale z podobnym zjawiskiem spotkać się można także w nowszych lokalach. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem są stacje uzdatniania wody (np. do basenu). Atrakcyjna cena i niezawodność czynią z nich dobre inwestycje na naprawdę długi okres. Wyregulowana z ich pomocą wartość pH w przydomowych zbiornikach wodnych zawsze jest dokładnie dopasowana do wymagań sprzętu i potrzeb użytkownika. Dzięki temu masz pewność, że właściwie dbasz o swoje urządzenie i w znaczącym stopniu przedłużasz jego żywotność.

Jak działa stacja uzdatniania wody?

Każda maszyna tego typu działa na podobnej zasadzie – niezależnie od ceny. Stacja uzdatniania wody do basenu po prostu filtruje płyny, które zostają przez nią przepuszczone. Zazwyczaj używane jest do tego ujęcie wodociągowe, ale bywa też, że wykorzystuje się prywatne źródło. W zależności od stopnia zaawansowania problemu i jego rodzaju należy zdecydować się na odpowiednią stację z wybranymi pompami:

– pH,
– chloru,
– antyalg,
– flokulantu.

Dzięki wbudowanym sondom urządzenie samo reguluje poziom potrzebnych chemikaliów. Ty natomiast możesz się odprężyć i cieszyć czystą, nieskazitelną wodą. To bardzo przydatna funkcja (do tego w korzystnej cenie) zwłaszcza w przypadku basenów ogrodowych – uzdatnianie odbywa się automatycznie, więc nie ma potrzeby ciągłego nadzoru i kontrolowania stanu cieczy.

Stacja uzdatniania wody do basenu – dlaczego warto?

Oczywistą zaletą korzystania z prezentowanych stacji uzdatniania wody do basenów jest poprawienie jakości kranówki. To w niej przecież będzie się kąpała cała rodzina podczas zabaw w ogrodzie. Dzięki pracy naszego urządzenia szybko zauważysz, że jest zawsze odpowiednio oczyszczona, pozbawiona zapachu glonów i ma przejrzystą barwę. Kolejnym plusem jest atrakcyjna cena – to dobra inwestycja przede wszystkim ze względu na zaoszczędzony czas, który inaczej trzeba by poświęcić na samodzielną pielęgnację zbiornika wodnego.