You are currently viewing Sauna sucha – najważniejsze informacje – wady i zalety sauny suchej

Choć do niedawna osobiste centrum SPA we własnym domu lub ogrodzie funkcjonowało jedynie w sferze marzeń zwykłych klientów, obecnie — także dzięki ofercie naszego sklepu — jest to jak najbardziej realna wizja. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej użytkowników szuka nieco bardziej szczegółowych informacji o zaletach i ewentualnych ryzykach takiego rozwiązania. Poniżej podpowiadamy, co musisz wiedzieć o saunie suchej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o saunie suchej

Czym właściwie jest sauna sucha? Mówiąc krótko, charakteryzuje się ona bardzo wysoką temperaturą (od 80 do nawet 120 stopni Celsjusza), przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej wilgotności. Jest ona ceniona przede wszystkim w krajach skandynawskich, gdzie oprócz aspektów zdrowotnych często pełni również rolę miejsca dla spotkań towarzyskich.

Pojedyncze sesje trwają od 8 do 12 minut, a maksymalny czas, jaki według zaleceń można spędzić wewnątrz, to najwyżej kwadrans. Bezpośrednio po zakończeniu sesji należy natomiast unikać wysiłku fizycznego. Warto również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Domowe SPA — wady i zalety sauny suchej

Jakie zalety niesie za sobą sauna sucha? Jedną z niewątpliwych korzyści jest zwiększenie potliwości skóry w wyniku wysokiej temperatury, co z kolei pomaga w oczyszczeniu organizmu. Jednym ze skutków regularnych sesji jest również utrata kalorii oraz poprawa kondycji cery. Warto także pamiętać o aspekcie relaksacyjnym — wpływa on nas ogólne samopoczucie oraz jakość snu.

Jeśli chodzi o potencjalne wady i zagrożenia wynikające z tej formy relaksu, wiążą się one przede wszystkim z konkretnymi dolegliwościami i przeciwskazaniami. Od udziału w tego typu sesjach powstrzymać się powinny osoby zmagające się z epilepsją, jaskrą czy też wrzodami. Nie jest to również dobry pomysł w przypadku ostrych dolegliwości układu oddechowego (astma) oraz chorób wenerycznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach płynących z posiadania własnego domowego SPA, sprawdź pozostałe artykuły na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz