Relaks — zarówno w zaciszu własnego domu, jak i w profesjonalnym ośrodku SPA — ma wiele twarzy. Producenci prześcigają się w dostarczaniu zupełnie nowych rozwiązań, nierzadko stanowiących atrakcyjną alternatywę dla sprzętu, akcesoriów i metod od dawna dostępnych na rynku. Czy tak właśnie jest w przypadku sauny w wydaniu infrared? Poniżej podpowiadamy, co warto wiedzieć w temacie łaźni na podczerwień, a także czy zakup osobistej domowej kabiny jest dobrym pomysłem. Przekonajmy się!

Sauna na podczerwień — czym jest i jak działa kabina infrared?

Co właściwie kryje się pod pojęciem sauny infrared? Wyglądem przypomina ona klasyczne modele suche — drewniana kabina nie tylko stwarza świetne warunki do relaksu, ale również wygląda niezwykle estetycznie. Różnica polega natomiast na metodzie wytwarzania energii cieplnej. W tym przypadku za podniesienie temperatury odpowiedzialne są kwarcowe tuby grzewcze, które emitują promienie podczerwone. To właśnie one są odpowiedzialne z korzystne właściwości tego typu sesji (o czym więcej za chwilę).

Jak to wygląda w praktyce? Co ważne, podgrzaniu nie ulega tutaj wcale wnętrze kabiny (czy też powietrze w nim obecne), tylko nasze ciało. I to dość dogłębnie — promienie emitowane w saunie na podczerwień wnikają kilka centymetrów pod skórę człowieka. Ich działanie nie jest zatem powierzchowne. Jednocześnie pamiętaj, żeby nie zabierać ze sobą żadnych przedmiotów, biżuterii, urządzeń elektronicznych czy nawet obuwia, gdyż mogą one ulec uszkodzeniu lub — w najgorszym przypadku — stanowić niebezpieczeństwo dla korzystających z kabiny.

Pojedyncza sesja infrared powinna trwać około 30 minut, po których warto zadbać o przynajmniej kwadrans odpoczynku, by organizm miał szansę na nowo zaadaptować się do otoczenia — unikniesz w ten sposób zawrotów głowy i ogólnego uczucia zmęczenia. Tego rodzaju zabiegi relaksacyjne warto odbywać do 3 razy w tygodniu (maksymalnie). Regularność to klucz do wymiernych efektów. Pamiętaj również, żeby nie wchodzić do sauny na podczerwień bezpośrednio po jedzeniu — odczekaj przynajmniej godzinę od ostatniego posiłku.

Zalety sauny infrared — czy warto wybrać podczerwień?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że sauna na podczerwień jest bardzo komfortowym sposobem na relaks. Wykorzystana technologia pozwala na utrzymanie optymalnej wilgotności wewnątrz kabiny, przy dość niskiej temperaturze, która maksymalnie dochodzi do 60 stopni Celsjusza. Dzięki takim warunkom z sesji w kabinie infrared mogą bez problemu korzystać także dzieci i seniorzy, a także — w przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań — osoby z tendencją do pękania naczynek krwionośnych.

Kiedy warto zafundować sobie sesję w saunie na podczerwień? Oto kilka korzyści wynikających z regularnych sesji w kabinie infrared:

  • łagodzenie bólu (stawów, kręgosłupa i mięśni),
  • poprawa krążenia,
  • redukcja napięcia,
  • łagodzenie skutków stresu,
  • regeneracja po wysiłku i urazach,
  • spalanie tkanki tłuszczowej poprzez intensywne pocenie,
  • walka z cellulitem i poprawa kondycji skóry.

O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem sesji? Przeciwwskazania dla korzystania tej metody relaksu to między innymi choroby i dolegliwości skóry (w tym grzybice czy też liszaj), a także nadciśnienie tętnicze oraz nowotwory. Z kabiny infrared nie należy również korzystać w ciąży.

Sauna infrared w Twoim domu — własna kabina na podczerwień!

W ramach oferty naszego sklepu czeka na Ciebie bogata kolekcja modeli infrared, które pozwolą Ci na stworzenie osobistego kącika SPA w zaciszu własnego domu. Wybieraj spośród dziesiątek modeli o zróżnicowanym rozmiarze, mocy, układzie oraz zakresie dodatkowych funkcji — więcej szczegółów znajdziesz w dedykowanej zakładce naszej strony internetowej. Nie musisz wychodzić z domu, by zaznać chwili relaksu!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat sauny na podczerwień — nasi doradcy z chęcią rozwieją Twoje wątpliwości. Koniecznie sprawdź także pozostałe artykuły, wpisy i poradniki, które czekają na Ciebie w naszym serwisie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *