Rozwój technologii oraz szeroka dostępność atrakcyjnych i przystępnych rozwiązań sprawiają, że wizja osobistego SPA we własnym zaciszu domowym to coś, na co może sobie pozwolić coraz większa grupa konsumentów. Decyzja o zakupie własnej sauny nie należy więc do wybitnie trudnych dylematów — takie urządzenie to przecież same zalety. Znacznie większa rozterka dotyczy natomiast rodzaju wyposażenia z tej kategorii. Sucha, parowa, na podczerwień, a może z kabiną prysznicową? Poniżej podpowiadamy, jaki model będzie najlepszy dla Ciebie.

Sauna parowa, sucha czy na podczerwień — co wybrać do domu?

Dużą popularnością cieszą się modele fińskie (czyli suche). Domowe warianty tego typu z reguły cechuje wnętrze wyłożone drewnem. Pozwala to na dobrą izolację, przez co nie musisz martwić się szybką utratą temperatury. Źródło ciepła stanowi tutaj piec elektryczny, ogrzewający specjalne kamienie, które można polewać wodą dla zwiększenia wilgotności. W naszej ofercie posiadamy zarówno warianty samodzielne, jak i z kabiną prysznicową.

Kolejnym często wybieranym rozwiązaniem jest sauna parowa, inaczej zwana rzymską. W tym przypadku mamy do czynienia z siedzeniami wykonanymi z akrylu, który zapewnia łatwe utrzymanie czystości, dużą wytrzymałość oraz niezwykle czystą estetykę. W obrębie modeli z tej kategorii panuje wysoka wilgotność — około 100% — w związku z czym maksymalne temperatury są nieco niższe (40-60 stopni)

Ostatnim rozwiązaniem, które w ostatnich latach dynamicznie zyskuje na popularności, jest sauna na podczerwień. Modele z tej kategorii naświetlają ciało za pośrednictwem promieni o mniejszej mocy i stopniu penetracji, które pomagają zniwelować ból stawów i inne dolegliwości reumatyczne.

Kabina prysznicowa z sauną i nie tylko — domowe modele suche, parowe i na podczerwień

Wybór odpowiedniego modelu do użytku domowego zależy zatem od własnych preferencji. Warianty suche z kabiną prysznicową do doskonała opcja dla każdej łazienki, natomiast modele parowe z pewnością zadowolą miłośników większej wilgotności (między innymi dzięki właściwościom inhalacyjnym). Jeśli natomiast zmagasz się z bólem i dolegliwościami stawów, dobrym rozwiązaniem będzie wariant na podczerwień. Koniecznie sprawdź naszą ofertę — znajdziesz tam dodatkowe informacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *